آخرین برنامه های شهرداری برای جلوگیری از تخلفات در ساخت و ساز/ آیا مسئولان پای خود را به تخلفات در ساخت و ساز می کشند؟

به گزارش خبرنگار حوزه شهری خبرگزاری آنا، این روزها در هر پروژه عمرانی احتمال وقوع وجود دارد تخلفات ساختمانی آنجاست که هرگونه تخلف ساختمانی به معنای نقض قوانین برنامه ریزی، رعایت نکردن مقررات اجباری ساختمان و رعایت نکردن نکات ایمنی، بهداشتی و فنی مربوط به ساخت و ساز ساختمان است و به نوعی می توان گفت؛ هر سازنده ای که بدون رعایت قوانین ساختمانی و رعایت نکات ایمنی مهم اقدام به احداث ساختمان کند مرتکب تخلف می شود و شهرداری ها بر این تخلفات نظارت خواهند داشت.

در شهر تهران روزانه ساختمان های زیادی توسط پیمانکاران ساخته می شود و برخی از آنها به فکر پرداخت جریمه، تخلفات خاصی را انجام می دهند مانند راه ارتباطی هوایی و زیرزمینی بین 2 ساختمان مانند پالادیوم که بدون مجوز تخلف است. شهرداری به نوعی می توان گفت هرگونه فعالیت ساختمانی که خارج از ضوابط و مقررات ساختمانی و خارج از پروانه ساختمانی یا پروانه ساختمانی شهرداری باشد تخلف محسوب می شود.

یکی از این پروژه ها که در چند ماه گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد، پرونده پاساژ پالادیوم در منطقه یک تهران بود که در همین راستا داود گودرزی، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار آنا در خصوص ماجرای اخیر گفت: تخلفات پاساژ پالادیوم : در پروژه پالادیوم تخلف ساختمانی صورت گرفت که منجر به صدور ماده 100 شد و پس از گذشت چندین سال شهردار منطقه یک و مجموعه مدیریت شهری تصمیم به اجرای این مصوبه گرفتند.

آخرین برنامه های شهرداری برای جلوگیری از تخلفات در ساخت و ساز/ آیا مسئولان پای خود را به تخلفات در ساخت و ساز می کشند؟

وی با بیان اینکه دو برج تجاری در منطقه مسکونی پالادیوم مجوز دارند اما این 2 برج بالا و زیر زمین به هم متصل هستند، ادامه داد: تخلفات در پروژه پالادیوم یکی دو مورد منتهی به بخشی نیست که دارای رای ماده 100 بوده است. ما توانستیم آن را اجرا کنیم و نظر ما این است که برای پروژه های پالادیومی و پالادیوم مانندی که تخلفات ساختمانی جدی دارند باید دو کار انجام دهیم».

  عجیب اما واقعی؛ یحیی ستاره استقلال را نمی خواست / یامگا پرسپولیس می شد اگر ... - اندیشه معاصر

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به برنامه های شهرداری برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی می گوید: «از این پس نباید اجازه دهیم این اتفاقات در ساختمان های پایتخت رخ دهد. یعنی بر اساس پروانه ای که هر ساختمانی می گیرد، سازنده باید طبق همان پروژه بسازد و اجازه تخلف و جریمه ندهد».


ادامه مطلب

خدمت آزادانه به همه شهروندان وظیفه ماست/ مراقب دوقطبی شدن دشمن باشیم

ترویج تخلفات با کلاهبرداری از مقامات نظارتی


گودرزی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا حد امکان درخواست شهروندان را رعایت کنیم و با امتیازات بهتری پروانه ساختمانی بگیریم، اما بیش از پروانه داده شده نبایستی بسازند، گفت: در مناطقی که تخلفات مشخصی مانند پروژه پالادیوم وجود دارد، بله. ما به مقامات مراجعه خواهیم کرد تا به آنها بگوییم چگونه این مجوزها را داده اند. شهرداران وقت، معاونت های شهرسازی، اداره پروانه ها، نیروی انتظامی از دست اندرکاران این پروژه ها هستند و پرونده تخلف را به هیئت تخلفات ارجاع داده و منتظر رسیدگی هستیم.

حال با توجه به این موارد مشخص می شود که شهرداری تهران از هم اکنون تصمیم به تخریب ساختمان هایی که تخلفات مشهود دارند گرفته تا سایر شهروندان نسبت به گذشته رضایت بیشتری داشته باشند و این امر می طلبد که سایر سازندگان پروژه های عمرانی از این امر خودداری کنند. از تخلفات ساختمانی خودداری کنید و بودجه خود و دیگران را برای انجام آن هدر ندهید.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید