آخرین اخبار از NPP در اوکراین – تفکر مدرن

رافائل ماریانو گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) گفت که نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین در شرایط باثباتی قرار دارند و در شرایط عادی فعالیت می‌کنند، زیرا روسیه به عملیات نظامی خود ادامه می‌دهد.

گروسی روز شنبه در بیانیه ای گفت: «ایمنی و امنیت سایت ها و مواد هسته ای در اوکراین تحت هیچ شرایطی نباید به خطر بیفتد. در حال حاضر نیروگاه های کشور به طور عادی کار می کنند و مواد هسته ای آنها تحت کنترل است. این بسیار مهم است که این وضعیت ادامه داشته باشد و کارکنان کارخانه بتوانند بدون فشار و استرس بی مورد کارهای حیاتی خود را انجام دهند.»

بر اساس این بیانیه، گروسی از همه کشورها خواست از هرگونه اقدامی که می تواند امنیت تاسیسات هسته ای در اوکراین را به خطر اندازد، خودداری کنند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) گفت که بازرسی دولتی تنظیم مقررات هسته ای (NARN) با چهار نیروگاه هسته ای این کشور که در مجموع 15 رآکتور دارند، ارتباط منظم برقرار می کند.

سرگئی کیسلیتسا، سفیر اوکراین در سازمان ملل در نامه ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، نوشت: کی یف از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواسته است که روسیه را به دلیل ساخت نیروگاه های هسته ای جدید تحریم کند. کیسلیتسا روز شنبه در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل گفت که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین وضعیت امنیتی نیروگاه هسته ای چرنوبیل و سایر نقاط را تهدید می کند و کیف نمی تواند به طور کامل به تعهدات خود عمل کند. تضمین ایمنی در تاسیسات هسته ای

  یک پرسپولیسی اعتراف می کند که یک یاغی است - یک تفکر مدرن

گروسی چند روز پیش گفت که سطح تشعشعات نیروگاه هسته ای چرنوبیل کم است و هیچ تهدیدی برای جمعیت محلی وجود ندارد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277437

دیدگاهتان را بنویسید