آتش بس 181 بار در حدیده یمن توسط ائتلاف سعودی نقض شد.

1087827 فقط خبر

به گزارش گروه جهان به نقل از خبرگزاری آنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، ائتلاف سعودی با انجام پروازهای شناسایی و شناسایی بر فراز استان حدیده، آتش بس سازمان ملل را نقض کرد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع ارتش و کمیته های مردمی و منازل شهروندان یمنی در استان حدیده را با توپخانه سنگین، راکت و خمپاره مورد حمله قرار دادند.

همچنین هواپیماهای شناسایی مسلح ائتلاف سعودی منطقه حیس در استان حدیده را هدف قرار می دهند.

آتش بس در یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده بود، در پی رایزنی های سازمان ملل برای تمدید آن، سرانجام حدود یک ماه پیش برای دو ماه دیگر تمدید شد.

پیشتر مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش بس در یمن به دلیل نقض مکرر ائتلاف سعودی تقریباً نابود شده است.

عربستان سعودی در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی حملات گسترده ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد. از تاریخ 94/06/04

برخلاف انتظار سعودی ها، حملات آنها به سپر مستحکم مقاومت ملت یمن اصابت کرد و پس از هفت سال لجاجت و حملات دردناک یمنی ها در اعماق سرزمین های عربستان به ویژه در تاسیسات آرامکو، ریاض مجبور به تسلیم شد. آتش بس به امید خروج از باتلاق نظامی یمن.

انتهای پیام/

  به مناسبت روز مادر معاینه فنی خودروهای بانوان به صورت رایگان انجام می شود - تفکری مدرن

دیدگاهتان را بنویسید