آبراموویچ با خرید یک باشگاه جدید به فوتبال اروپا بازگشت

1084686 فقط خبر

خبرگزاری ریانووستی روسیه گزارش می دهد که اوراز که با رومن آبراموویچ مرتبط است، می تواند مالکیت اسپارتاک مسکو را در اختیار بگیرد. آبراموویچ مدتی پیش به دلیل فشارهای دولت انگلیس و تحریم های اعمال شده به دلیل جنگ اوکراین مجبور به فروش چلسی شد و بدون باشگاه فوتبال ماند.

بر اساس این گزارش، رومن آبراموویچ حتی قبل از اتفاق با باشگاه لندنی قصد خرید یک تیم فوتبال در روسیه را داشت اما بحثی درباره سرخپوشان مسکو مطرح نشد. سوژه داغ رسانه های ورزشی روسیه اکنون توجه رومن آبراموویچ به فوتبال روسیه است.

رومن آبراموویچ برای کمک به روسیه برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2000 داوطلب شد. در سال 2018 چه اتفاقی افتاد؟ مالک وقت چلسی به عنوان بخشی از کمپین روسیه برای میزبانی جام جهانی ظاهر شد. با این حال، حمایت مالی او از این پروژه هرگز فاش نشد. حتی ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) به نقش الیگارشی های روسیه در آماده سازی کشورش برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2018 اشاره کرد.در آن زمان پوتین گفته بود که آبراموویچ به توسعه فوتبال روسیه کمک می کند. او می تواند به روسیه برای میزبانی جام جهانی کمک کند. ما می خواهیم با جذب شرکت ها هزینه های دولت را به حداقل برسانیم. من بعید نمی دانم که آقای آبراموویچ در یکی از پروژه های ما شرکت کند. البته ما سوال را کمی ساده تر می کنیم. او بازنده نخواهد بود و در آنجا (انگلستان) پول زیادی وجود دارد.

آبراموویچ حتی در سال 2003 قبل از خرید چلسی می خواست باشگاه اژدر مسکو را تصاحب کند. الکساندر ماموت یک تاجر معروف و یکی از طرفداران قدیمی آبراموویچ را به این کار متقاعد کرده بود. او به تنهایی نمی توانست این کار را انجام دهد، بنابراین دو شریک تجاری خود آبراموویچ و کریموف را به یک معامله جذب کرد. مذاکرات یک ماه و نیم به طول انجامید، اما با شکست به پایان رسید. دو طرف توافق کردند که باشگاه مسکو را به مبلغ 30 میلیون دلار بخرند، اما در مورد نحوه پرداخت پول به توافق نرسیدند. آلوشین، مالک آن زمان باشگاه، تقاضای پول نقد کرد. در آن زمان صحبت از انتقال جووانی آلبرت از بایرن مونیخ به تیمی تحت هدایت آبراموویچ و هنریک لارسون یکی از گلزنان اروپا در مسکو بود. سوان اریکسون سوئدی یکی از کاندیداهای سرمربیگری بود که حتی به مسکو هم سفر کرد. اما به دلیل اختلافات بین مالک جدید و خریداران اژدر، امکان ساخت ابرقدرت جدید در فوتبال روسیه وجود نداشت. آلوشین سپس گفت که ما می خواهیم باشگاه را بفروشیم، اما آنها (ماموت، آبراموویچ و کریموف) پولی ندارند. وقتی نوبت به امضای اسناد مالی رسید، کسی امضا نکرد.

  آموزش از صفر تا صد سایت سئو با خدمات seoedu + SEO

انتهای پیام/ 4146

دیدگاهتان را بنویسید